Збережемо врожай від пожежі.

В період жаркої та сухої погоди особливу увагу потрібно приділити золотистим полям. Хліб - наше багатство,ітому важливо не тільки зібрати врожай, а й зберегти його від вогню. Напередодні збирання врожаю звертаюся до керівників фермерських господарств, агропромислових комплексів, товариств та нагадую про відповідальність щодо дотримання правил пожежної безпеки під час жниви.

Сотні людей, машин та агрегатів будуть задіяні на цій нелегкій роботі. Від вас, керівники, залежить організація чіткої та злагодженої роботи механізаторів і жниварів, вимагання від підлеглих уваги і відповідального ставлення до виконання правил пожежної безпеки. Отже, до початку збирання врожаю вся сільськогосподарська техніка має бути налагоджена, відремонтована, обладнана надійними протипожежними захисними пристроями, забезпечена первинними засобами пожежогасіння, а саме: комбайни і трактори – двома порошковими вогнегасниками з масою заряду вогнегасної речовини 5 кг і більше, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – одним вуглекислотним вогнегасником з величиною заряду вогнегасної речовини 3 кг і більше та штиковою лопатою.

Вихлопні труби двигунів автомашин та агрегатів мають бути обладнані надійними іскрогасниками. Хлібні поля потрібно розбити на ділянки, які повинні складати не більше 50 гектарів. Між ділянками потрібно зробити прокоси завширшки не менше 8 метрів. Посередині прокосів повинна бути проорана смуга шириною не менше 4 метра. Поля, які межують з автодорогами та просіками повинні бути обкошені та оборані смугами шириною не менше 4 метра Під час збирання врожаю на полі постійно повинен чергувати трактор з плугом та бочка з водою. Паління, розведення багаття, користування відкритим вогнем поблизу хлібних масивів, а також біля скирт соломи та сіна категорично забороняється.

Побачили, що виникла пожежа - негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу. А до приїзду вогнеборцівспробуйте загасити полумя власними силами за допомогою підручних засобів. Це можуть бути гілля дерев, якими можна збити полумя. Невеликі осередки горіння можна засипати грунтом або затоптати ногами. Памятайте, дотримання правил пожежної безпеки при збиранні врожаю - обов'язок кожногогромадянина нашої держави.

Начальник райсектору Держслужби

з надзвичайних ситуацій

Роман Оніпко

Прочитано 2073 разів
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net