Як обрати професію.

DSCF0123У житті кожної людини настає той період, коли вона ставить перед собою питання  ’’Хто я? ’’Що я вмію?’’Ким  стану ?’’ ’’Яку професію обрати ?’’.  Як знайти головну справу свого життя, щоб відчувати себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю працею, приносити найбільшу користь  людям, державі?  Про це учні починають замислюватися вже в середніх класах школи і допомогти  їм у цьому покликані вчителі, батьки, профконсультанти служби зайнятості. 

Універсальних рецептів немає, ніхто не може дати рецепти вибору професії, але деяку схему аналізу, організації пошуку власного  ’’Я’, вибору майбутньої  професії можна запропонувати.Перш за все необхідно орієнтуватися, які професії користуються попитом на ринку праці. На сьогодні це робітничі професії.  Але випускники наших шкіл дуже рідко продовжують навчання у професійно- технічних закладах освіти.  Переважна більшість здобуває вищу освіту.

DSCF0121З числа безробітних,  перебуваючих на обліку в службі зайнятості, досить високий відсоток тих, хто  має  вищу освіту. Це говорить про те, що здобуті цими людьми спеціальності не користуються попитом на ринку праці. І люди  з вищою освітою ідуть працювати продавцями, офіціантамипідсобними робітниками, перенавчаються, здобуваючи професії перукаря, тракториста, електрогазозварника. А чи не краще з самого початку правильно розставити пріоритети, вибрати актуальну на ринку праці професію, здобути її, матеріально себе забезпечувати  і не витрачати даремно кілька років свого життя та значні кошти батьків, щоб потім бути без праці взагалі або працевлаштуватися на допоміжні професії, які не потребують кваліфікації, з низькою оплатою праці. 

Про необхідність правильного вибору майбутньої професії, розвитку вмінь та навичок, необхідних для забезпечення належного рівня формування професійних планів на майбутнє згідно стану ринку праці,  серйозної підготовки до здачі ЗНО, говорили під час проведення профорієнтаційного заходу з учнями 11 класу Більмацькоїопорної загальноосвітньої школиI-ІІІст. начальник відділу активної підтримки  Більмацької районної філії Запорізького обласного центру зайнятості Лось В.П. та  керівник підприємства «Вісник Плюс» громадської організації «Вісник нашого краю» Семеняка С.В.

При всій складності вирішення проблеми сформулювати правило вибору професії дуже просто: необхідно, щоб ця професія відповідала нахилам, можливостям людини і була потрібна людям та суспільству. Учням було запропоновано анкетування з метою визначення психологічної готовності учнів до побудови професійної карєри, потреби допомоги  у професійному виборі. Також учні були проінформовані про соціальні послуги служби зайнятості, у тому числі можливості пройти тестування для визначення своїх нахилів, можливостей для здобуття певної професії.

 

Прочитано 411 разів
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net