Курсы валют: курс евро, доллара, рубля
вишивакна

Реклама на сайті

автозапчасти
бизон
р7

Євтушенко Петро Макарович

Народився 24 грудня 1885 року на Одещині. У 1907 році закінчив фельдшерсько-акушерську школу і,фактично, до Жовтневої революції працював земським фельдшером. У 1922 році закінчив Одеський медичний університет. В наших краях він з'явився у 1937 році вже досвідченим спеціалістом, якому доручили очолити Куйбишевську районну лікарнюВ ній же він був і хірургом.

На початку 1940 року в районі було дві лікарні, 4 амбулаторії, два фельдшерсько – акушерських пункти, сім лікарів, 14 фельдшерів, 10 акушерок.

З 23 червня 1941 року Петро Макарович був призваний до Робітничо-Селянської Червоної Армії. З 28 липня 1942 року майор П.М. Євтушенко служив ведучим хірургом в польовому рухомому шпиталі №332 та одночасно помічником начальника шпиталю по медичній частині Північно–Кавказького фронту. Як ведучий хірург шпиталю, добре організував лікарську та евакуаційну роботу.

Особливо П.М. Євтушенко проявив себе, як хірург, при звільненні Кримського пів-острова, до 200 і більше тяжко пораненихоброблялося в хірургічному відділенні, яке він очолював. Фронт перебував недалеко. Йшли запеклі бої. Наші війська несли великівтрати ітому роботи медикам вистачало.Під його керівництвом більше 4000 воїнів з тяжкими пораненнями були відправлені у звільнені міста нашої країни.

 

Нагородження П.М. Євтушенка орденом Червоної Зірки.

 

За самовіддане і зразкове виконання завдань майора медичної служби начальника хірургічного відділення хірургічного польового рухомого госпіталю №332 Петра Макаровича Євтушенка 23 лютого 1944 року було представлено до нагороди орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня.

Після демобілізації з Червоної Армії восени 1945 року знову очолив Куйбишевську центральну району лікарню, одночасно – головний лікар районної лікарні Запорізької області.

Петро Макарович нагороджений орденами Червоної Зірки (18 серпня 1943 р.), Вітчизняної війни ІІ ступеня (1944 р.), Трудового Червоного Прапора.

П. М. Євтушенку за бездоганну багаторічну працю присвоєно 2 лютого 1950 року звання «Заслужений лікар УРСР».

За багаторічну і бездоганну роботу з нагоди славного ювілею – 50-річчя Радянської влади, у районну Книгу Трудової Слави був занесений П.М.Євтушенко.

Прочитано 1388 разів