Курсы валют: курс евро, доллара, рубля
вишивакна

Реклама на сайті

автозапчасти
бизон
р7

Село Смирнове – приклад патріотизму

«Пізнай свій край… себе, свій рід, свій народ, свою землю – і ти побачиш свій шлях у життя…»- ці мудрі слова великого філософа Г.С. Сковороди, що пролунали понад 250 років тому, залишаються актуальними і нині, в час формування української національної ідеї, виховання громадянина - патріота України . Тому, дорогі читачі, відтепер ми не просто будемо писати про окремих героїв чи талантів, ми будемо розповідати про цілі народи – самобутні та незвичайні села нашого району. Першими нас запросили до себе жителі с. Смирнове.

Поміж інших сіл нашого району село Смирнове відрізняється особливою патріотичністю. До 71 річниці перемоги над фашизмом працівники ТОВ «Агрофірма «40 років Жовтня» встановили автомобіль. Він встановлений на площі, де знаходяться братська могила та пам'ятник командуючому 18 Армії Смирнову Андрію Кириловичу.

 

До речі – аналогічний цьому пам'ятник, але вже учасникам АТО, в селі встановлено на День захисника Вітчизни в минулому році. Ці автомобілі – символи таких різних епох.

В загоні місцевої самооборони «Берда» Смирновської громади існує жіночий підрозділ, який, насамперед, збирає для бійців АТО продукти харчування. Бійці загону їх самостійно доставляють в зону АТО. На знімку Глухота Олександра Іванівна та Мануйлова Клавдія Дмитрівна біля продуктів, зібраних для воїнів.

Ще одним прикладом патріотизму смирновців було святкування дня вишиванок, коли і учні, і вчителі прийшли до школи у вишиванках, демонструючи своє відношення до рідної культури, традицій, українського духу.

 

У народі говорять: «Хто не знає минулого – той не вартий майбутнього» - саме цей вислів влучно відображає дійсність, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.

 

Завдяки ініціативі та організації громадського діяча, краєзнавця, а на сьогодні ще й командиру місцевої самооборони «Берда» В.І. Скребця було створено історичний музей у Вершині Другій.

Засновниками музею є також Каплій Віктор Васильович та керуючий відділком № 3 ТОВ «Агрофірма «40 років Жовтня» Дубовик Микола Миколайович. Музей було відкрито 2 травня, одночасно з майданчиком для дітей. Це - своєрідний міст між минулим і теперішнім поколіннями.

Окрема кімната присвячена новітній історії, а саме, бойовим діям на сході нашої країни. Тут є фотографії всіх загиблих воїнів Запорізької області, карта бойових дій, гільзи, патрони, снаряди, різноманітне обладнання цієї неоголошеної війни.

 

Особливості музею – біля стіни виставлені знаряддя праці, якими користувалися місцеві хлібороби в минулому столітті. Найціннішим експонатом є частина Половецької баби. Всі експонати надали жителі Смирновської громади.

 

Музей відвідали більше 200 відвідувачів. Було, навіть, 2 гостя з болгарського міста Софія.

Так тримати, смирновці! Нових успіхів та досягнень!

РЕДАКЦІЯ

 

  

Прочитано 1170 разів