Курсы валют: курс евро, доллара, рубля
вишивакна

Реклама на сайті

автозапчасти
бизон
р7

Наше селище Більмак вчора, сьогодні та завтра. Плани та перспективи

Кожний новий день, який людина проживає, несе в собі певну інформацію, завдяки якій ми рухаємось в тому чи іншому напрямку, маємо певні здобутки, зміни: економічні, соціальні і т. д.

Чим живе сьогодні наше селище? Що нового? Почнемо з загального, часом наболілого – благоустрою. З питанням стосовно робіт в цьому напрямку ми звернулися до голови селищної ради Павла Івановича Будника, який повідомив, що є багато великих планів і мають надію, що буде більший фінансовий ресурс. На сьогоднішній же день було зроблено багато для освітлення селища . Щодо стану наших доріг - зроблено ремонт центральної вулиці селища. Проблема виникає в тому, що немає планових замовників і планових надходжень. Але, хоч невеличкий, та зробили ремонт по вулицям Смирнова, Суворова та деяких інших.

Так, стан наших доріг нікого не може задовольнити. Є й об'єктивні й суб'єктивні причини. Років 20 назад утримання доріг було планове. Кожного року ремонтувалась якась окрема дорога. На сьогодні весь цей асфальт прийшов в незадовільний стан. Потрібні чималі капітальні вкладення. Це стосується й тротуарів. Павло Іванович зауважив, що знову ж таки, велика проблема із виконавцями. Своїх виконавців для такого, як у нас, об'єму робіт немає можливості утримувати, а залучення виконавців з міст Бердянська, Пологів себе не виправдовує, якість та ціни – не задовольняють. Проблема й організаційна, й фінансова.

Багато робиться щодо санітарного стану селища. Закуплена нова машина для вивезення сміття, встановлено 20 сучасних баків для сміття.

В планах на найближчі 3 роки новий напрямок роботи – суспільно-чутливі об'єкти. І за цими показниками, переважно, й оцінюють діяльність влади. Наводиться порядок на центральному кладовищі. Відбудеться реконструкція скверу, де стояв пам'ятник Леніну. Планується поставити пам'ятник Шевченку, напрацьовується зараз матеріал, проект реконструкції.

Також, дуже чутливе місце – несанкціонований ринок в центрі селища. З одного боку така торгівля, особливо, тваринного походження заборонена, з іншого – споживачі вимагають, щоб ринок був. Вже розроблена схема розміщення тимчасових споруд, є інвестори. Якщо все задумане вдасться зробити – центр селища набере іншого виду. На підставі цього можна виходити на більш високий рівень побуту.

Також в цьому році капітально відремонтували пішохідний місточок з вулиці Визволителів на вулицю Суху. Є затверджений проект і підрядник провести аналогічну роботу та відремонтувати місток від вулиці Гагаріна.

Проведено капітальний ремонт покрівлі ДНЗ «Сонечко». Буде замінено опалювальний котел в ДНЗ «Тополька» до зими. Відремонтовано огорожу ДНЗ «Барвінок», пройдено всі узгодження по капітальному ремонту цього ДНЗ.

В перспективних планах – водопровід в селі Трудовому та в селищі Більмак. Забезпечення населення водою задовільне. Кошти по новому водогону не під силу нашому селищу, це фактично річний бюджет. Селищний голова сподівається на допомогу державної програми. Тільки на початок року потрібно близько 7 млн.

Є проекти на наступний рік щодо опалення наших навчальних закладів. Потрібен перехід на альтернативні джерела енергії, бо, через події на Сході, вугілля не зовсім певний ресурс.

Щодо естетичних питань. Введена нова посада озеленювача, певна робота вже зроблена. Є потреба в насіннєвому матеріалі, саджанцях, квітах тощо.

А взагалі, місцевий голова вважає, що сьогодні в нас, як і в усій державі є потреба напружено працювати і бути позитивно налаштованими. Завдання будь-якої влади - надати позитивні сигнали для людей, в першу чергу, створювати потрібну атмосферу на побутовому рівні.

Прочитано 1323 разів