Курсы валют: курс евро, доллара, рубля
вишивакна

Реклама на сайті

автозапчасти
бизон
р7

Твоя поведінка у відповідь на хамство

Мабуть немає в світі людей, яким би ніколи не хамили в буденному житті. Така вже вдача людських відносин, що свою неспроможність, недосконалість, безтактність люди виражають саме через хамство, блюзнірство тощо. І, мабуть, немає жодної людини, якої б таке ставлення ніяким чином не торкалось.

Як же ми відповідаємо на хамство? Кожен може відповісти за себе, привести на пам'ять ті життєві ситуації, в яких зустрічалися з хамством, приниженням людської гідності, грубістю. Напевно, були випадки, коли ви просто розгубилися, були, навпаки, коли відповіли тою ж монетою. А, як же правильно поступати в таких ситуаціях?

Якщо ви розгубилися й промовчали, чи стало вам від цього добре? Чи швидко забулось це нахабство, приниження? Якщо відповіли так само, чи стало вам легше, чи отримали задоволення, відновлення гідності?

В першому випадку, напевно, що ні. В другому, можливо, зовні було легше, а в середині, на серці? Так як же реагувати, як залишатись гідними, врівноваженими, цілісними?

Не будемо звертатись до психологів, інших консультантів, розберемося самі. Якщо ми реагуємо на хамство – значить воно нас торкає, стосується. Невже те, що якась некультурна, зухвала, просто невихована людина, що за своєю сутністю виражає те, чим вона наповнена? Навіщо вподобатись їй? Як колись сказав Авраам Лінкольн (один з найвидатніших американських президентів): «Якщо це не є правдою, то я не звертаю уваги. А, якщо це правда, то потрібно робити правильні висновки». Але ні в якому разі не відповідати хамством і ні в якому разі не втрачати людської гідності, миру в серці.

Скажіть собі раз і назавжди, що хамство вас не стосується. Воно – в іншому вимірі, воно – в іншій галактиці. Пожалійте ту людину, що вдається до такої низості. Поспівчувайте, бо вона більше шкодить собі, ніж вам. Бо, хамство, грубість, заздрість, зневага, жорстокість повільно руйнує її життя, здоров'я, становище в суспільстві.

Будьте людиною з великої літери, бо такою створив нас Господь. В Святому Письмі сказано, що Він створив нас за Своїм образом і подобою. То навіщо нам порушувати цю істину. Будьмо за образом і подобою Божою в усьому, і ніяке хамство, зухвальство, нахабність, жорстокість тощо не торкнеться нашої душі і нашого духу.

БУДЬТЕ ЩАСЛИВІ ЗАВЖДИ!

РЕДАКЦІЯ

Прочитано 919 разів