Курсы валют: курс евро, доллара, рубля
вишивакна

Реклама на сайті

автозапчасти
бизон
р7

Роздуми про пенсійну реформу

Протягом 2017 року український уряд планує перейти до нової пенсійної системи. З 1 січня 2017 року в Україні вводиться накопичувальна система пенсійногозабезпечення і окремо реалізується практика приватного страхування пенсій.

Відрахування будуть переводитися на особисті рахунки громадян, а пенсійні виплати також здійснюватимуться з індивідуальнихрахунків, а не з загального котла, як цепрактикуєсолідарна система; 

По виходу на пенсію з державного фонду буде виплачуватисямінімальнапенсія, надбавка до якої буде забезпеченовідрахуваннями до накопичувального фонду під час роботи.

Як, завжди у нас раптово випадає сніг або наступає весна, так і накопичувальна пенсійна система прийшла якось неочікувано. Хоча я, наприклад чув про невідворотність даної реформи ще в 2004 році. Що ж тепер робити? Добре це чи погано?

Це й не добре, й не погано, а безвихідна ситуація. І Європа тут не при чому. Просто кількість пенсіонерів в Україні вже перевищує (в окремих районах в 3 рази) кількість працюючих. Стало неможливо утримувати людей, які чесно заробили собі на спокійну старість. Звісно, реформа пенсійна, як і будь-яка, не пройде непомітно, без незручностей. Тому, потрібно віднестися до неї стримано та відповідально.

Потрібно всім, особливо молодому поколінню, зрозуміти, що на блюдці пенсію не принесуть. Тому, хто хоче мати краще пенсійне забезпечення треба гарно подумати не тільки про накопичувальну систему, а й про приватне страхування пенсій. Іншого шляху немає і чим раніше ми всі це зрозуміємо – тим краще забезпечимо себе на післятрудові роки життя.

Всі ми, напевно, знаємо, що в Європі люди все життя багато працюють, а на старість, на заощадження, займаються активним відпочинком, мандрують, отримують моральну винагороду за довге трудове життя. Треба й нам перебудовуватись. Я так вважаю. А ви?

Прочитано 1351 разів