«Я МАЮ ПРАВО»

З метою підвищення правової свідомості українців та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами, в цьому році в Україні стартував загальнонаціональний просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО», реалізація якого відбулася завдяки зусиллям органів Міністерства юстиції України, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших центральних органів виконавчої влади.

В цьому році, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» здійснюється інформування населення за трьома напрямками: Права громадян у сфері правосуддя; Захист права власності; Формування вмінь протистояння побутовій корупції, зокрема – у вищих навчальних закладах.

На сьогодні, чи не найголовнішим завданням проекту є захист права власності громадян, адже вагома частина звернень та запитань, які надходять від населення стосуються саме цього питання, зокрема, щодо здійснення державної реєстрації права власності, які документи необхідно мати, куди звертатися, як діяти у разі порушення своїх прав при здійсненні державної реєстрації, який механізм оскарження рішень державного реєстратора в органах юстиції, які строки оскарження та безліч інших важливих питань.

Наразі, в рамках проекту здійснюються всі необхідні заходи, задля того, щоб надати чіткі, прикладні й зрозумілі поради кожному, без винятку, громадянину в сфері захисту права власності, адже мета проекту полягає в тому, щоб кожен українець мав достатній рівень знань щодо своїх прав у різних сферах життя та мав спроможність їх захистити, потрапивши в ту чи іншу ситуацію.

Також, вагомим кроком у сфері захисту права власності стало створення регіонального оперативного штабу із протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств (оперативний штаб), метою якого, є забезпечення захисту землевласників від спроб рейдерських захоплень їх земельних ділянок, врожаю чи майна.

Крім того, Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що кожен власник чи інший правоволоділець у будь-який момент, незалежно від місцезнаходження належного йому майна, може отримати відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстровані права на нерухоме майно, що їм належить, та обтяження таких прав в електронному чи паперовому вигляді.

Таким чином, дана норма гарантує кожному власнику (правоволодільцю) право на отримання інформації про належне йому майно в будь-який момент, що є надзвичайно важливим механізмом протидії тим чи іншим махінаціям з нерухомим майном.

Отже, можна констатувати, що за останній період в Україні здійснено дуже багато заходів, завданням яких є залучення громадян до правової активності та підвищення правосвідомої поведінки з захисту своїх прав, що дозволить звести до мінімуму рівень корупції та забезпечить якісне та ефективне виконання своїх завдань органами державної влади.

Начальник Більмацького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Г.Б.Супруненко.

07.11.2017 р.

Прочитано 1540 разів
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net